UWAGA
Stacjonarna kasa biletowa tel. 77 44 23 286
Godziny otwarcia prosimy sprawdzić na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/kontakt
Zakup biletów online
REPERTUAR
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | N |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 19:00 Jubileusz 80-lecia urodzin Maestro Antoniego Wita |
18 | 19 18:00 TGD Koncert finałowy Warsztatów Gospel & Gospel Kids |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 19:00 Potęga i (nie)powaga |
25 18:00 Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná (Czechy) |
26 10:30 KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 26.05.2024.12:30 KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 26.05.2024. |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 19:00 Czy Elsner mówił po francusku? |
17
maja
piątek
2024
19:00
Jubileusz 80-lecia urodzin Maestro Antoniego Wita
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Tomasz Strahl – wiolonczela
Antoni Wit – dyrygent
W programie:
Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 (41’)
Robert Schumann – . . .
Tomasz Strahl – wiolonczela
Antoni Wit – dyrygent
W programie:
Antonín Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 (41’)
Robert Schumann – . . .
19
maja
niedziela
2024
18:00
TGD Koncert finałowy Warsztatów Gospel & Gospel Kids
TGD (Trzecia Godzina Dnia)
uczestnicy Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids
W programie usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu TGD i uczestników Warsztatów Gospel . . .
uczestnicy Warsztatów Gospel oraz Gospel Kids
W programie usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołu TGD i uczestników Warsztatów Gospel . . .
24
maja
piątek
2024
19:00
Potęga i (nie)powaga
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Karol Mossakowski – organy
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gabriel Fauré – „Pawana” op. 50 (6’)
Joseph Jongen – „Symphonie concertante” . . .
Karol Mossakowski – organy
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gabriel Fauré – „Pawana” op. 50 (6’)
Joseph Jongen – „Symphonie concertante” . . .
25
maja
sobota
2024
18:00
Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná (Czechy)
Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná
Dominik Bunc – obój
Filip Urban – dyrygent
Anna Bangoura – prowadzenie koncertu
W programie:
Thomas Doss – „Grande . . .
Dominik Bunc – obój
Filip Urban – dyrygent
Anna Bangoura – prowadzenie koncertu
W programie:
Thomas Doss – „Grande . . .
26
maja
niedziela
2024
10:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 26.05.2024.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Ewa Andruszkiewicz – skrzypce
Przemysław Neumann – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! . . .
Ewa Andruszkiewicz – skrzypce
Przemysław Neumann – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! . . .
26
maja
niedziela
2024
12:30
KONCERT RODZINNY Proste historyjki o muzyce 26.05.2024.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Ewa Andruszkiewicz – skrzypce
Przemysław Neumann – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! . . .
Ewa Andruszkiewicz – skrzypce
Przemysław Neumann – dyrygent
Paulina Wojdyga – prowadzenie koncertu
Przed nami trzeci sezon Prostych historyjek o muzyce! . . .
31
maja
piątek
2024
19:00
Czy Elsner mówił po francusku?
Koncert kameralny
Paweł Knebel – fagot
Elsner Ensemble
Andrzej Krawiec – skrzypiec
Beata Wołczyk – skrzypce
Dariusz Wołczyk – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela
Firat Korkmaz – . . .
Paweł Knebel – fagot
Elsner Ensemble
Andrzej Krawiec – skrzypiec
Beata Wołczyk – skrzypce
Dariusz Wołczyk – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela
Firat Korkmaz – . . .
1
czerwca
sobota
2024
17:00
Koncert dla dzieci „W MAGICZNYM ŚWIECIE PANA KLEKSA”
Dziecięcy Zespół Wokalny Miasta Opola
Zespół Taneczny ADENA
Patrycja Okoń, Małgorzata Marciniszyn-Szuba, Aleksandra Krzesaj – choreografie i przygotowanie tancerzy
Natalia Płachetka – śpiew
Martin . . .
Zespół Taneczny ADENA
Patrycja Okoń, Małgorzata Marciniszyn-Szuba, Aleksandra Krzesaj – choreografie i przygotowanie tancerzy
Natalia Płachetka – śpiew
Martin . . .
czytaj więcejBrak wolnych miejsc
7
czerwca
piątek
2024
19:00
On the Road Again
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Karel Košárek – fortepian
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
George Gershwin – Uwertura kubańska (12')
George Gershwin – Błękitna rapsodia (15')
George . . .
Karel Košárek – fortepian
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
George Gershwin – Uwertura kubańska (12')
George Gershwin – Błękitna rapsodia (15')
George . . .
8
czerwca
sobota
2024
19:00
Tango prosto z Argentyny z polską duszą
Luciano Torres – bandoneon
José Torres Duval – gitara/wokal
Lina Gómez Carvajal – flet
Javier Torres Duval – wokal
Magdalena Lechowska – wokal
Mateusz Krystian . . .
José Torres Duval – gitara/wokal
Lina Gómez Carvajal – flet
Javier Torres Duval – wokal
Magdalena Lechowska – wokal
Mateusz Krystian . . .
9
czerwca
niedziela
2024
12:00
ORGANY W SAMO POŁUDNIE – Zuzanna i Maciej Batorowie
W programie:
Stanisław Moniuszko, Mateusz Ryczek, Bert Matter
Stanisław Moniuszko, Mateusz Ryczek, Bert Matter
14
czerwca
piątek
2024
19:00
Ramię w ramię – arcydzieła kameralistyki /14.06.2024.
Koncert kameralny
Marcin Sikorski – fortepian
Karolina Koczur, Andżelika Chorzempa, Agnieszka Kulka, Natallia Zhukava – skrzypce
Anna Wałek, Beata Jańta – altówki
Agata Gawin-Gluza, . . .
Marcin Sikorski – fortepian
Karolina Koczur, Andżelika Chorzempa, Agnieszka Kulka, Natallia Zhukava – skrzypce
Anna Wałek, Beata Jańta – altówki
Agata Gawin-Gluza, . . .
15
czerwca
sobota
2024
18:00
Jubileusz 50-lecia Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej
Chór mieszany Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Schola Cantorum Opoliensis”
Anna Sikora – dyrygent chóru
Chór żeński Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Opolienses Puellae . . .
Anna Sikora – dyrygent chóru
Chór żeński Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Opolienses Puellae . . .
28
czerwca
piątek
2024
19:00
Zakończenie 72. Sezonu Artystycznego
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
Artur Koza – przygotowanie chóru
Joanna Freszel – sopran
Anna Borucka – mezzosopran
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gustav . . .
Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej
Artur Koza – przygotowanie chóru
Joanna Freszel – sopran
Anna Borucka – mezzosopran
Przemysław Neumann – dyrygent
W programie:
Gustav . . .
czytaj więcejBrak wolnych miejsc
5
lipca
piątek
2024
20:30
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w Amfiteatrze 5.07.2024.
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Chór Filharmonii Opolskiej
Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru
Barbara Kurdej-Szatan – wokal
Rafał Szatan – wokal
Przemysław Neumann – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – . . .
Chór Filharmonii Opolskiej
Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru
Barbara Kurdej-Szatan – wokal
Rafał Szatan – wokal
Przemysław Neumann – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – . . .
20
października
niedziela
2024
18:00
Ale kino, czyli muzyka filmowa według Grupy MoCarta
Kinematografia jest dziś najpopularniejszą ze sztuk, a muzyka filmowa kontynuuje tradycje muzyki klasycznej. Piękne melodie, wykonywane przez orkiestry symfoniczne, komponowane . . .